Yönetim Kurulu Mesajı


Eczacılık ve İlaç sektörünün değerli paydaşları;

Bizler Eczacılık ve İlaç Derneği olarak dünya üzerinde bulunan tüm insanların sağlık koşullarının iyileştirilmesi,  ilaç ve eczacılık koşulları üzerine mevcut sistemin eksikliklerinin giderilmesi, insanlığa eczacılık ve ilaç alanında yenilikçi ve yararlı projeler üretilmesi ile insan yaşamının refaha kavuşabileceğine inanmaktayız.

Dünyada ve ülkemizde, eczacılık ve ilaç alanındaki mevcut düzenin iyileştirilebilmesi için, eczacılık sektöründe hizmet veren Eczacılık ve İlaç Derneği Yönetim Kurulu olarak insan sağlığına katkı sağlayacak her türlü yararlı projeyi hayata geçirmeyi ilke edindik.

Bizler Eczacılık ve İlaç Derneği olarak insan yaşamının kalitesini artıracak projeler üretmek hedefi ile her biri yaptığı çalışmalarla kendini kanıtlamış yönetim kurulu üyeleri olarak birlikte bir yola çıktık. Çünkü Türkiye Cumhuriyeti’ni sağlık alanında daha ileriye götürebilecek, eczacılık ve ilaç alanında yararlı çalışmaların tek başına başarılamayacağını çok iyi biliyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti’nin ilaç ve eczacılık alanlarında dünya standartlarının üzerinde üst düzey bir ülke konumunda olabilmesi için Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün izinde, dernek misyon ve vizyonumuzun gerekliliklerini yerine getireceğimizi belirtmek ve bu gaye uğruna enerjimizi ve emeğimizi harcamaktan kaçınmayacağımızı bilmenizi isteriz.

Sevgi ve saygılarımızla..